Dieta antycellulitowa

Ładny i zadbany wygląd ma wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, lecz także na to w jaki sposób widzą i postrzegają nas inni. Czasami jednak, mimo iż zażywamy dużo ruchu na świeżym powietrzu oraz stosujemy różnego rodzaju zabiegi pielęgnacyjne, nie wystarcza to do utrzymania idealnej sylwetki. Wtedy baczniej należy przyjrzeć się swojemu sposobowi odżywiania. Zalecane jest także zastosowanie specjalnej diety antycellulitowej, która przynieść może same korzyści.
Jej celem jest walka z cellulitem, czyli pojawiającymi się na skórze bruzdami. Występują one w szczególności u kobiet, na pośladkach, piersiach, brzuchu, oraz udach. Pomarańczową skórkę nie zawsze da się całkowicie wyeliminować, lecz można zredukować ją do tego stopnia, iż będzie prawie niewidoczna. Jeżeli ma się problem z cellulitem, dietę tą powinno stosować się przez całe życie.
Poprzez właściwe odżywianie, organizm oczyszcza się z nagromadzonych toksyn, nadmiernej ilości wody oraz przyśpiesza przemianę materii. Aby tak się stało powinno się spożywać pięć lekkich posiłków w ciągu dnia, czyli: śniadanie, drugie śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja. Każdy z nich musi mieć wyliczoną, odpowiednią ilość kalorii. Ważny wpływ odgrywają, niezwykle istotne w tej diecie, warzywa i owoce, a także produkty zawierające dużo witaminy C.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.