Dieta South Beach

Odchudzanie nie powinno być tylko kilkutygodniowym etapem w drodze o piękną sylwetkę, ale sposobem życia. Dieta South Beach jest uważana za jedną z najbardziej racjonalnych. Jak każda dieta ma swoje wady i zalety, jednak jak dotąd nie znaleziono żadnych negatywnych konsekwencji, jakie by mogła powodować.
Ogromnym plusem tej w/w diety jest jej różnorodność. Nie trzeba rezygnować z węglowodanach lub tłuszczy. Jednak istnieją pewne ograniczenia. Należy wybierać produkty o niskim indeksie glikemicznym. Zaletą South Beach jest utrwalenie zdrowych nawyków żywieniowych, co może uchronić przez efektem jo-jo.
Minusem można określić czas trwania diety, gdyż według dietetyków ostatnia faza South Beach powinna trwać już do końca życia. Ponadto niektóre zalecane produkty do spożycia są drogie, przez co ta dieta nie należy do najtańszych. Jednakże największe wydatki związane są z fazą I, podczas której zaleca się spożywanie m. in. chudej wołowiny, produktów beztłuszczowych czy owoców morza. Ponadto na efekty czasem trzeba czekać kilka miesięcy, przez co osoby niecierpliwe nie zawsze są zadowolone z tej diety.
Z pewnością dieta South Beach nie jest dla każdego, ponieważ nie wszyscy potrafi wyeliminować całkowicie ze swojego życia np. kawę, wino, przekąski czy słodycze. Jednakże brak efektów ubocznych powinien zachęcić tych, którzy zainteresowani są zdrowym odżywianiem. Efekty nie przyjdą szybko jak w diecie Dukana, lecz można ją stosować z czystym sumieniem.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.