Dlaczego jesteśmy otyli?

Problem nadwyżkowych kilogramów dotyczy w dzisiejszych czasach dużej części społeczeństwa. Zjawisko to spowodowane jest tym, że prowadzimy zazwyczaj siedzący tryb życia i brakuje nam ruchu. W przeciągu kilkudziesięciu lat zmieniła się też nasza dieta. Dziś mięso bogate w białka, słodycze obfite w węglowodany i tłuszcze pochodzenia zwierzęcego są tanie i powszechnie dostępne. Nie musimy zbytnio się starać, aby najeść się do syta, nie kosztuje nas to żadnego wysiłku.
Pozbycie się dodatkowych kilogramów nastręcza zazwyczaj trudności, ponieważ szybko przyzwyczajamy się do wygodnickiego trybu życia, a i zmiana diety obfitej w kalorie przychodzi z trudem. Nawyki żywieniowe, które zaszczepili u nas już rodzice, są trudne do zmiany, jednak są konieczne nie tylko po to, aby zachować piękną figurę, ale też i być zdrowym, co zdaje się nawet ważniejsze.
Zdrowa dieta to pierwszy krok do odzyskania zdrowej sylwetki. Powinna ona ograniczać zbędne kalorie, których i tak nie wykorzystujemy, a kumulują się one w postaci tkanki tłuszczowej wokół bioder, brzucha lub ud. To, czego nie powinniśmy robić, to głodówki i bardzo surowe diety, które w ogóle nie dostarczają organizmowi witamin, minerałów i odpowiedniej ilości składników odżywczych. Powinna zawierać warzywa, owoce, ale też i niewielkie ilości chudego mięsa oraz kasz.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.